Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 BMW X3 – sėrish mė i besueshmi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: BMW X3 – sėrish mė i besueshmi   12/2/2009, 00:35

BMW X3 pėr herė tė dytė me radhė ka fituar vendin e parė nė listėn e kualitetit tė klubit automobilistik gjerman - ADAC.
Sikur edhe vitin e kaluar, klasės sė automjeteve sportive (Sports Activity Vehicle) u ėshtė ndarė ēmimi prestigjioz “Gelber Engel” nga ADAC.

Me kėtė klubi automobilistik gjerman edhe njė herė e ka shpallur BMW X3 si automjetin mė tė besueshėm nė rrugėt gjermane.

Shpėrblimi “Gelber Engel” bazohet nė vlerėsimin e afro dy milionė rasteve nga tė dhėnat statistikore tė ADAC mbi prishjet si dhe nė hulumtimin e kėnaqėsisė sė blerėsve tė cilin e ka kryer revista ADAC Motorwelt ku kėsaj radhė kanė marrė pjesė rreth 43.000 lexues.

Sipas tė dhėnave statistikore tė ADAC mbi prishjet, BMW X3 sėrish ka qenė modeli me tė cilin gjatė vitit tė kaluar mekanikėt e ADAC nga shėrbimi pėr ndihmė nė rrugė, nė Gjermani i njohur si "Gelbe Engel", kanė pasur mė sė paku punė.

BMW X3 ėshtė bėrė automjeti mė i shitur nė botė, me 500.000 njėsi tė shitura nga muaji nėntor i vitit 2008.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
BMW X3 – sėrish mė i besueshmi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: