Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ndryshime tė vogla tė dobishme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Ndryshime tė vogla tė dobishme   12/2/2009, 00:31

Ekspertėt familjarė rekomandojnė disa ndryshime elementare tė cilat mund tė ndihmojnė nė pėrmirėsimin e dukshėm tė buxhetit familjar. Ata bazohen nė kursimin e harxhimeve tė tepruara nė ēdo aspekt, tė cilat ndihmojnė nė zvogėlimin e shpenzimeve familjare dhe shoqėrore.


Shembulli 1. Gjatė larjes sė pėrditshme tė duarve apo dhėmbėve, paramendoni sasinė e ujit qė rrjedh pa nevojė gjatė kohės kur i bėni duart me sapun ose gjatė kohės kur e mbani brushėn nė gojė. Nėse gjatė kėsaj kohe e mbyllni ujin, do tė kurseni, dhe njėkohėsisht juve nuk do t’u mungojė asgjė. Ngjashėm duhet tė veproni edhe kur tė bėni dush.

Shembulli 2. Shpenzimi i energjisė elektrike do tė zvogėlohet nėse keni kujdes nė mosftohjen e vazhdueshme tė dhomės duke hapur derėn ose dritaren, dhe duke mos e tepruar me nxehtėsi. Nė shumicėn e shtėpive temperatura e dhomės gjatė dimrit ėshtė shumė mė e lartė sesa rekomandohet (20 °C).

Mjafton qė kėta dy shembuj tė kihen parasysh dhe tė bėhen traditė, njėkohėsisht tė aplikohen ngjashėm edhe nė nevojat tjera tė pėrditshmėrisė, atėherė do tė kurseni shumė duke i shėrbyer familjes dhe rrethit ku jetoni.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ndryshime tė vogla tė dobishme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: