Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Femrat duhet tė shmangin pijet e gazuara

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Femrat duhet tė shmangin pijet e gazuara   11/2/2009, 17:57

Femrat tė cilat gjatė ditės pinė dy ose mė shumė kanaēe tė lėngjeve tė gazuara janė tė rrezikuara qė tė vuajnė nga sėmundjet e veshkave, pohon njė studim i ri.


Shkencėtarėt kanė analizuar mostrat e urinės dhe shprehitė ushqyese tė 10.000 participanteve, tė cilat kanė qenė pjesė e studimit.

Tė dhėnat kanė treguar se femrat tė cilat kanė konsumuar sė paku dy kanaēe nė ditė tė pijeve tė gazuara, kanė pasur nivel mė tė lartė tė albuminave nė urinė, qė ėshtė njė nga shenjat e hershme tė dėmtimit tė veshkave.

Autorėt e studimit ende debatojnė nėse ky pohim ėshtė i vėrtetė, mirėpo njė ėshtė e sigurt: kėto rezultatet nuk janė shfaqur te meshkujt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Femrat duhet tė shmangin pijet e gazuara
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: