Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Banka Qendrore: Ulen tė ardhurat nga emigrantėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Banka Qendrore: Ulen tė ardhurat nga emigrantėt   11/2/2009, 17:49

Gjatė 2009-ės, shumat e parave, qė emigrantėt do tė sjellin nė vend-lindje do tė pėsojnė njė rėnie tė ndjeshme. Kėtė fakt e ka nėnvizuar banka qėndrore, sipas sė cilės, edhe gjatė 2008-ės, ėshtė shėnuar rritje e parave tė kthyera nė vendlindje nga emigrantėt. Deri nė fund tė nėntorit tė kaluar, shifra ishte 947 milionė euro, ose 1.1% mė shumė se sa nė 2007-ėn. 26% e familjeve shqiptare, llogaritet tė mbahen me paratė e emigracionit, ndėrsa nė zonat rurale kjo shifėr arrin nė 40%. Por dėrgesat e emigrantėve do tė bien, gjatė kėtij viti, si pasojė e krizės globale, meqė shumė shqiptarė qė punojnė nė Itali, Greqi, Angli e SHBA po humbasin vendet e punės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Banka Qendrore: Ulen tė ardhurat nga emigrantėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: