Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Moda e shtatzėnisė pushton Hollivudin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Moda e shtatzėnisė pushton Hollivudin   20/11/2007, 03:12

Jennifer Lopez, shtatzėnė me dy binjakė Pavarėsisht veshjeve tė saj shumėngjyrėshe, nuk bėhet gjė tjetėr veēse nė shtypin e pėrditshėm flitet pėr shtatzėninė e saj. Por nė turneun e bashkėshortit tė gjithė tė pranishmit kanė vėnė re njė rrumbullakėsi tė barkut pas bluzės sė gjerė tė Jennifer Lopez, ku mendohet se po rriten Tortillas dhe Tacos. Dyshimet nė lidhje me kėtė shtatzėni i ka mėnjanuar deklarimi i ish bashkėshortit tė kėngėtares, Cris Judd, i cili gjatė Hollywood Film Festival nė Beverly Hills ėshtė shprehur tepėr i kėnaqur tek ‘Us Magazine’ :“Jam tepėr i lumtur qė Jennifer ėshtė shtatzėnė, gjithnjė ka dashur tė bėhet nėnė”. Bashkėshorti Marc Anthony dhe kėngėtarja janė drejtuar tek gjinekologu pėr fekondim in vitro, mund tė jetė tepėr e sigurt se fėmijėt qė do tė lindin janė binjakė. Pasi ka pranuar publikisht shtatzėninė e saj, Jennifer Lopez ka vendosur tė braktis pėr disa kohė skenat muzikore pėr shkak tė frikės, qė stresi i shumtė mund t’i shkaktojė komplikacione. Sipas njė personi tė afėrt, kėngėtarja nė fakt ėshtė ‘e terrorizuar nga fakti se vazhdimi i karrierės artistike mund t’i sjellė diēka tė keqe. Vizita e fundit qė ka bėrė nė spital, e ka bėrė tė marrė kėtė vendim. Ka frikėn e abortit dhe i ėshtė shprehur menaxherit tė saj qė dėshiron tė largohet nga angazhimet artistike pėr disa kohė. I telefonon vazhdimisht nėnės sė saj dhe kėrkon mbėshtetjen dhe kėshillėn e saj, nėse do tė humbas fėmijėt, jeta e saj do tė jetė njė ferr i vėrtetė". Sipas disa personave tė tjerė ky vendim ėshtė marrė nga Lopez edhe pėr shkak tė kritikave tė lėshuara kohėt e fundit nga shtėpia diskografike ‘Epic Records’.
Halle Berry shtatzėnė frikėsohet nga diabeti
Njė tjetėr emėr i njohur hollivudian, Halle Berry ėshtė shtatzėnė prej disa muajsh. Dhe fėmija qė rritet nė barkun e saj sipas thashethemeve mund tė jetė djalė. Sipas ‘National Enquirer’, thuhet se ylli i ‘X-Men’ pret njė fėmijė sė bashku me modelin Gabriel Aubry, me tė cilin prej kohėsh ka njė lidhje. ‘Halle ėshtė tepėr e lumtur, kishte kohė qė dėshironte njė fėmijė. Por ėshtė tepėr e shqetėsuar sepse ėshtė diabetike dhe ka frikė se kjo mund tė ndikojė negativisht tek shtatzėnia e saj. Tani po bėn ēdo analizė pėr tė siguruar se fėmija tė lind pa probleme. Nė fakt sipas ekspertėve, diabeti mund tė shkaktojė dėmtime, por me ilaēet e duhura 41 vjeēarja Berry, mund tė sjellė nė jetė njė fėmijė pa probleme. ‘Sjellja nė jetė e njė fėmijė ėshtė projekti im mė i madh, ėshtė shprehur para disa kohėsh Berry. Kam moshėn e duhur dhe shpresoj qė tė ndodh shumė shpejt njė gjė e tillė. Nėse nuk do tė ndodh njė gjė e tillė unė dhe Gabriel do tė adoptojmė njė fėmijė”. Por ja qė dėshira e saj u realizua edhe pse testet e shtatzėnisė qė ka pėrdorur pėr tė vėrtetuar kėtė gjė kanė qenė tė panumėrta pėr Halle.

Paris Hilton zbulon shtatzėninė e Christina Aguilera
Edhe pse ėshtė pėrpjekur pėr shumė kohė tė mbajė tė fshehtė njė gėzim tė tillė, planet e Christina Aguilera janė zbuluar nga Paris Hilton nėpėrmjet njė deklarimi tė publikuar nė njė diskotekė. Christina dhe Paris, mikesha mjaft tė mira ishin duke festuar nė njė klub nate nė Luxor Hotel, nė Los Angeles, kur Hilton ka marrė nė duart e saj njė mikrofon dhe ka deklaruar: ‘Urime, femrės shtatzėnė mė tė bukur nė botė. Je tepėr e bukur. Komplimente tė pranuar pa shumė hezitim nga ana e Aguilerės, e cila mbeti pa fjalė pranė bashkėshortit Jordan Bratman. Duket se nė botėn hollivudiane flitet vetėm pėr nėna e fėmijė. Por ēfarė tjetėr mund tė bėnim nėse nė kėtė atmosferė ndodhet njė epidemi e tillė si ‘yummi mummy’?

Mary J. Blige nė pritje tė fėmijės sė parė
Blige ėshtė nė pritje tė lindjes sė fėmijės sė saj tė parė, kjo sipas sajteve tė ndryshme amerikane qė merren me tė rejat mė tė fundit tė botės sė shoėbizit. Me pak fjalė kėngėtarja ėshtė shtatzėnė dhe fėmija do tė lind nė muajt e parė tė vitit tė ardhshėm. ‘Mary dhe Kendu Isaacs, bashkėshorti i saj dhe njėkohėsisht menaxheri kanė dėshiruar tė kishin njė fėmijė. Mė nė fund do tė bėhen prindėr’. Blige, 36 vjeē jeton sė bashku me tre fėmijėt e Isaacs, qė ka pasur nga njė tjetėr lidhje. Ēifti ka kurorėzuar dashurinė e tyre nė vitin 2003 pas fejesės katėr vjeēare.

Angelina Jolie shtatzėnė sėrish?
Ky lajm mbėrrin nga Italia, jo nga Amerika siē pritej. Ndėr tė tjera ėshtė theksuar se mjekėt i kanė kėshilluar qetėsi. 32 vjeēarja Angelina, ka qenė e detyruar tė ndėrpres xhirimet e filmit tė ri “Changeling”, qė po xhironte nė Los Angeles me regji tė Clint Eastwood. Pikėrisht nė fillim tė muajit tetor, parnteri Brad Pitt ėshtė shprehur se ai dhe partnerja e tij ishin tė gatshėm dhe dėshironin njė tjetėr fėmijė, duke shtuar kėshtu numrin e pjesėtarėve tė familjes tė pėrbėrė nga Maddox gjashtė vjeē, Pax 3, Zahara dy (fėmijėt adoptues) mė e vogla Shiloh, vajza natyrale e cila ka lindur para njė viti. Nė lidhje me kėtė lajm qė pėrhapet me shpejtėsinė e erės, nuk vjen asnjė pėrgėnjeshtrim apo konfirmin nga vet Angelina Jolie.

Nicole Richie shtatzėnė i pėrkushtohet bamirėsisė
Nicole Richie, pret tė lind fėmijėn e saj tė parė. Pėr momentin sė bashku me bashkėshortin Joel Madden, ka vendosur tė krijoj njė shoqatė bamirėise me emrin ‘Richie Madden’ pėr tė ndihmuar fėmijėt nė nevojė. Ēifti, ka realizuar njė ‘Shower party’ pėr tė festuar lajmin e shtatzėnisė, dhe u kanė kėrkuar tė pranishmėve tė mos sillnin asnjė dhuratė, por tė bėnin njė dhuratė pėr fondacionin. Aktorja e “Simple Life” dhe i fejuari i saj Joel Madden janė parė para pak ditėsh nė Beverly Hills, dhe Nicole mbante nė dorė njė unazė fejese me njė diamant tepėr tė madh tė rrethuar nga diamantė tė tjerė mė tė vegjėl. Njė person i afėrt ka thėnė se Richie, ka evituar tė flas pėr unazėn, por nė tė njėjtėn kohė Madden ishte tepėr i kujdesshėm pėr tė dashurėn e tij. Nė tavolinėn e tyre ndodhej ēdo ushqim, por asnjė pikė alkooli sipas deklarimit tė njė personi qė ka qenė i pranishėm. Nė kėtė festė kanė marrė pjesė edhe Demi Moore, Ashton Kutcher, Kristin Davis, Barbara Walters.

Fėmija i katėrt pėr Posh Spice?
Zėrat qarkullojnė papushim. Victoria Beckham ėshtė shtatzėnė? Kjo mbase pėr faktin se javėn e kaluar Posh Spice, ėshtė parė nė ‘Petit Tresor’, njė butik i njohur nė Los Angeles ku ka qenė tepėr e interesuar pėr fėmijėt, sidomos pėr qėllimin e krijimit tė njė dhome tė re pėr fėmijė nė banesėn e saj nė Los Angeles. Kaq ka mjaftuar qė thashethemet pėr shtatzėninė e katėrt tė saj tė marrin udhė. Nėse do tė ishte kėshut Victoria, nėna e tre djemve, por qė kurrė nuk e ka fshehur dėshirėn pėr tė pasur njė vajzė, do tė jetė tepėr e lumtur pėr shtatzėninė e saj. Ndėr tė tjera sipas njė personi tė afėrt me kėngėtaren, Victoria dėshiron tė mbaj tė fshehtė kėtė shtatzėni pėr tė mos ngritur polemika nė lidhje me turneun e Spice Girls. ‘Turneu mund tė jetė i rrezikshėm, tė gjithė jemi tė vetėdijshėm sesi Christina Aguilera apo Jenifer Lopez, janė tepėr tė kujdesshmė pėr shtatzėninė e tyre, madje kanė lėnė nė plan tė dytė angazhimet profesionale. Mesa duket Victoria, do tė pėrpiqet tė vazhdoj pjesėmarrjen e saj nė evenimentet artistike, derisa t’ia dal mbanė". Derisa tė konfirmohet nga vet kėngėtarja, lajmi ende nuk bėhet zyrtar, sepse edhe vitin e kaluar ėshtė folur pėr njė shtatzėni tė mundshme tė saj, por qė rezultati ka rezultuar i rremė. Nuk na mbetet gjė tjetėr veēse tė presim konfirmimin, ose pėrgėnjeshtrimin.

Eva Herzigova, nėna e lumtur e George
Pėr Eva Herzigovėn shtatzėnia ka qenė njė ndėr gjėrat mė tė bukura tė jetės sė saj edhe pse kjo sė bashku me martesėn e nuk ka qenė njė ndėr objektivat kryesore tė jetės. Para disa kohėsh ka sjellė nė jetė George e bukur. Kėtė e konfirmon vet top modelja 34 vjecare nė Hello: "Kam njė marrėdhėnie tepėr tė mirė me Gregorio, por kur kam qenė shtatzėnė ka qenė tepėr fantastik. Jam tepėr e lumtur. Jemi bashkė qė nga viti 2001, por gjithnjė ėshtė si ditėn e parė. Mė thotė se jam njė nėnė fantastike. Jemi me tė vėrtetė njė familje e mirė, mė e mira qė mund tė kisha dėshiruar. Nė lidhje me fizikun tim nuk ėshtė se kam qenė shumė e interesuar gjatė shtatzėnisė» deklaron modelja ceke.

Mila, njė nėnė e re tepėr e kujdesshme
“Mendoja se birra ishte shkaktarja e fryrjes sė barkut tim, por nė tė vėrtetė ka qenė njė bebe”. Kėshtu ėshtė shprehur Milla Jovovich nė lidhje me shtatzėninė e saj tė papritur. Aktorja e bukur 31 vjeēare, ka sjellė nė jetė fėmijėn e parė, ku babai ėshtė skenografi Paul W.S. Anderson, qė ndėr tė tjera ėshtė edhe producenti i filmit tė inspiruar nga videoloja Resident Evil, ka theksuar se nuk kishte dijeni pėr shtatzėninė. “Nuk e dija se isha shtatzėnė. Nė fillim jam pėrpjekur tė kuptoj fryrjen e barkut dhe mendova se ishte faji i birrės, duke u nisur edhe nga fakti se kohėt e fundit e kisha ekzagjeruar disi”, shprehet protagonistja e Resident Evil, kjo sipas asaj qė theksohet nė shtypin e pėrditshėm amerikan. Fillimisht kishte probleme pėr lindje fėmijėsh sepse ishte tepėr e dobėt, peshonte vetėm 58 kg, por tashmė shtatzėnia i dhuroi edhe 31 kg tė tjerė. Ndėr tė tjera tregon me kėnaqėsi fotot dhe ndryshimet e fizikut tė saj. Por tani Mila ka nė krahėt e saj njė bebe tė vogėl, pėr tė cilin kujdeset jashtėzakonisht shumė. Urime nėnės sė re!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Moda e shtatzėnisė pushton Hollivudin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: