Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Jolie: Tajlanda te ndihmoje refugjatet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Jolie: Tajlanda te ndihmoje refugjatet   11/2/2009, 01:40

Aktorja amerikane Angelina Jolie ka trajtuar nje ceshtje politike gjate udhetimit te saj ne Tajlande si ambasadore e UNHCR-se.
Ajo ka vizituar nje kamp ne kufirin me Burmen dhe i eshte referuar nje anijeje me 200 pjesetare te nje fisi nga Burma, qe u shpetua ne brigjet indoneziane.

Ajo kerkoi nga autoritetet tajlandeze te tregonin te njejten bujari me fisin Rohingyas, ashtu sic kane bere me mijera azilkerkues te tjere. Tajlanda nuk e ka nenshkruar konventen e OKB-se per refugjatet dhe ka kufizuar rolin e agjencise per refugjatet.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Jolie: Tajlanda te ndihmoje refugjatet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: