Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 “Skandali Nixon” tenton edhe cmimet Oscar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: “Skandali Nixon” tenton edhe cmimet Oscar   11/2/2009, 01:36

Intervista e ish presidentit amerikan Richard Nixon me gazetarin David Frost ne vitin 1977 ka hyre ne historine e SHBA-se pasi eshte pjesa me e ndjekur me permbajtje politike.
Me nje audience prej 45 milione spektatoresh, Frost arriti te “mbylle” ne shtepi shume amerikane, te cilet ndoqen me vemendje presidentin e tyre. Nje duel sy me sy, si nje loje shahu apo sfide mes gladiatoresh, eshte cilesuar perballja e gazetarit te famshem me presidentin Nixon te perfshire ne skandalin “Watergate”.
Humbja anoi nga ish kreu i Shtepise se Bardhe qe demtoi perfundimisht reputacionin e tij, duke pranuar per here te pare publikisht se ishte pergjegjes per skandalin. Tashme, rreth 30 vjet me pas ky dokumentar ridel ne skene, por kete here ne formatin e nje filmi te drejtuar nga Ron Howard.
Gjithcka ne filmin me titull “Frost/Nixon - Dueli” eshte bazuar ne gjenezen e betejes para kamerave. Filmi kandidon per cmimet Oscar ne kategorite, “Filmi me i mire”, “Regjia me e mire”, “Montazhi me i mire”, “Aktori me i mire protagonist” dhe “Skenografia me e mire”.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
“Skandali Nixon” tenton edhe cmimet Oscar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: