Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Petriē dėnohet me dy ndeshje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Petriē dėnohet me dy ndeshje   11/2/2009, 01:02

Petriē dėnohet me dy ndeshje


Komisioni disiplinor pranė Federatės Gjermane tė Futbollit ka suspenduar futbollistin e Hamburgut Mladen Petriē me dy ndeshje pas kartonit tė kuq qė mori nė pėrballjen kundėr Karlsruhes.Petriē ishte pėrjashtuar nga loja nė minutėn e 76-tė kur haptazi reagoi ashpėr ndaj ndėrhyrjes qė kishte bėrė futbollisti kundėrshtar Engellhart ndaj vet kroatit i cili mė pas pėr kėtė reagim jo tė hijshėm u ndėshkua me karton tė kuq nga ana e arbitrit Torsten Kinhofer. Sipas drejtorit sportiv tė Hamburgut Dietmar Beiersdorfer, Petriē nuk ka sulmuar futbollistin kundėrshtar, ashtu qė nė asnjė mėnyrė nuk mund tė pranojnė dėnimin e futbollistit tė tyre i cili nė kėtė rast duhet munguar nė dy ndeshjet e radhės pėrballė Arminia Bilefilldit dhe Bajer Leverkusenit.
Kėshtu drejtuesit e Hamburgut tė pakėnaqur nga vendimi I Komisionit disiplinor kėtė rast e kanė paraqitur edhe deri tek gjyqi Sportiv i Federatės Gjermane tė Futbollit nė Frankfurt i cili pritet qė ta rishqyrtoj kėtė vendim.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Petriē dėnohet me dy ndeshje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: