Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Frank Rijkaard kandidat pėr stolin tek Ēellzi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Frank Rijkaard kandidat pėr stolin tek Ēellzi   11/2/2009, 00:57

Frank Rijkaard kandidat pėr stolin tek Ēellzi
Agjenti i holandezit, Frank Rajkard ka zbuluar se ish-trajneri i Barcelonės, nuk e ka pėrjashtuar mundėsinė qė tė zėvendėsoj Luiz Felipe Skolarin nė postin e trajnerit tek skuadra e Ēellzit.Pas shkarkimit tё djeshėm tё trajnerit brazilian tek skuadra nga Stemford Brixh, u pėrmendėn njё sёrё emrash nė mesin e tė cilėve edhe emir i Frank Rajkard.
Rajkard, i cili gjatё kohės sё tij s'i trajner dėrgoi Holandёn nё gjysmėfinalen e Euro 2000 dhe fitoi dy herё La Ligёn dhe njё herё Ligёn e Kampionёve me Barcelonёn shifet si zėvendėsimi mė adekuat pėr brazilianin e shkarkuar Skolari i cili me ekipin e tij, nė kampionatin Anglez nga gjithsej 25 ndeshje tė zhvilluara arriti tė merr 14 fitore, 7 barazime dhe 4 disfata.
Agjenti i ish-lojtarit tё Milanit, pёr Sky Sports ka thёnё se Rajkard do tё analizojё pranimin e kėtij posti nёse ai i ofrohet pasi ėshtė njė adhurues i Kampionatit Anglez dhe se pas largimit nga skuadra e Barcelonės dėshiron njė skuadėr nė tė cilėn do tė kishte punuar njė kohė mė tė gjatė. Njё opsion tjetėr qё pėrmendet ёshtё edhe kalimi i Karlo Anēelotit nga Milani nё Ēellzi si dhe kalimi i Frank Rijkaard nё stolin e skuadrės nga "San Siro". Mirėpo pėrveē tyre pėr njė vend tė mundshėm nė stolin e skuadrės nga "Stemford Brixh" pėrmenden edhe Gus Hidink dhe ish trajneri Avram Grant.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Frank Rijkaard kandidat pėr stolin tek Ēellzi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: