Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pranoi gol, braktisi ndeshjen

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Pranoi gol, braktisi ndeshjen   11/2/2009, 00:54

Pranoi gol, braktisi ndeshjen


Portieri brazilian Rogerio Ceni, nuk ka mundur tė pajtohet me fajin e tij pėr pranimin e njė goli tė ēuditshėm, ashtu qė i thyer psikikisht e braktisi ndeshjen.Ėshtė pėr tu habitur se si Scott Carson, pėr ēdo ditė pėr kėsisoj shkaqe mbush faqet e shtypit anglez dhe kėta pasi qė kishin pa pamjet e veprimit tė brazilianit kanė filluar tė jenė me mė shumė mėshirė ndaj Carsonit.
Rogerio Ceni ėshtė portier me pėrvojė dhe janar i mbushi 36 vjet, por nuk i bėn ballė dot shtypjeve. Futbollisti kundėrshtar me kėmbėn e majtė nga e djathta kishte krosuar nė zonė, por pėr fat tė keq topi merr njė lėvizje tė padėshiruar dhe ndalet pas shpinės sė Cenit. Dic e ngjajshme i kishte ndodhur nė vitet e 90-ta portierit kroat nė Poljud, kur Bryan Laudrup me ndihmėn e erės kishte shėnuar gol.
Portieri i skuadrės sė Sao Paolo ishte nisur pas topit e kishte nxjerrė nga rrjeta por mė pas ishte thyer nga gabimi i tij! Afėr tij kishte ardhur edhe referi i ndeshjes pėr ta pėrkrahur, por nuk pati sukses. Rogerio Ceni me hapa tė vogėl e braktisi fushėn nė vijėn mė tė afėrt ishte shtrirė nė fushė dhe kishte vazhduar me vuajtjen e tij. Trajnerit tė Sao Paolo nuk i kishte mbetur asgjė, vetėm se nė portė tė vendoste portierin e dytė tė skuadrės, ndėrsa Rogerion e la jashtė fushe tė pėrballojė traumat pas golit tė pranuar. "Duket se pėrvoja asnjėherė nuk ėshtė kusht pėr stabilitet nė fushė" – ka komentuar trajneri Muricy Ramalho, sjelljen e portierit me pėrvojė Rogerio Ceni.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pranoi gol, braktisi ndeshjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: