Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Grammy Awards, Plant mori 5 ēmime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Grammy Awards, Plant mori 5 ēmime   11/2/2009, 00:45

Ish-vokalisti i grupit Led Zepelin (Led Zeppelin), Robert Plent (Robert Plant) dhe Ellison Kraus (Alison Krauss), Koldplej (Coldplay) dhe repistja Lil Uejn (Lil Wayn) dominuan natėn e ndarjes sė ēmimeve Gremi (Grammy Awards), njė eveniment i rėndėsishėm i botės muzikore, qė mbahet pėr tė 51-tin vit me radhė.
Plant, 60 vjeē mori 5 ēmime, Lil Uejn 4, dhe Koldplej 3.
“Jam i ekzaltuar. Nė kohėt e vjetra, ne do t’a quanim kėtė njė humbje kohe, por mendoj se ėshtė njė mėnyrė e mirė pėr tė kaluar tė dielėn”, tha Robert Plent, pasi mori ēmimet.
Ndėrsa pjesėtari i grupit Koldplej, Uill Ēempion (Will Champion) tha se kjo "ėshtė e pabesueshme”. “Dua t’iu falėnderoj pikėsėpari dhe tė shpreh keqardhjen pėr Pol Makartnin”, u shpreh basisti i grupit.
Ceremonia pėrfshiu performancėn nga U2, qė njoftuan pėr singėllin e ri “Get on Your Boots’, dhe Pol Makartnin (Paul McCartney) sė bashku me bateristin Dejv Grol (Dave Grohl) tė grupit Fu Fajters (Foo Fighters.
Ndėr fitueset ishte dhe Xhenifer Hadson (Jennifer Hudson), e cila erdhi nė kėtė ceremoni pas dramės familjare tė vitit tė kaluar, pas vrasjes sė nėnės dhe vėllait tė saj nė mėnyrė misterioze. Hadson ia dedikoi fitoren familjes sė saj nė parajsė dhe atyre qė ishin tė pranishėm nė sallė.
Tė pranishėm nė ceremoni ishin edhe Xhastin Timbėrlejk (Justin Timberlake), ylli i muzikės Ar and Bi (R&B), Al Grin (Al Green). Por mungoi Rihana, e cila e anuloi pjesėmarrjen nė Gremi. Ēmimet Gremi, qė festuan 51 vjetorin, konsiderohen si nderimet mė tė larta pėr muzikantėt dhe kėngėtarėt.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Grammy Awards, Plant mori 5 ēmime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: