Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Viēi me shenjėn e zemrės nė ballė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Viēi me shenjėn e zemrės nė ballė   11/2/2009, 00:41

Viēi me shenjėn e zemrės nė ballė
Shkurti ėshtė muaji pėr komercializimin e Ditės sė tė dashuruarve – Shėn Valentinit. Po afrohet 14 shkurti, kurse nė njė fermė nė Japoni afėr kryeqytetit Tokio, lindi njė viē i zi. Mirėpo, e pazakonshme, viēi nė ballė midis brinjėve ka njė shenjė nė formė tė zemrės sė bardhė.
“Kemi parė shenja tė ngjashme, por pėr herė tė parė ndodh qė tė lindė kafsha me larėn e qartė nė formė tė zemrės nė ballė”, thotė blegtori Kazunori Jamasaki.
Viēi i vogėl mori emrin “Haēan”, qė nė japonisht do tė thotė zemėr. Pėr ēdo ditė vizitohet nga mediat lokale dhe viēi tashmė ėshtė bėrė njė figurė e rėndėsishme. Mirėpo, as zemra nė kokė, as statusi i tillė nuk do ta shpėtojnė nga fati i tė gjitha pjellave mashkullore qė lindin nė fermė, pėrpos qė mė parė tė mos gjendet ndonjė kopsht zoologjik ose fermė turistike, qė do tė kujdeset pėr tė. Kėshtu, “Haēani” i vogėl ose do tė bėhet shtėpiak pėr shkak tė zemrės nė ballė ose do tė shndėrrohet nė qofte.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Viēi me shenjėn e zemrės nė ballė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: