Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rreziqet pėr shtatzėnat me mbipeshė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Rreziqet pėr shtatzėnat me mbipeshė   10/2/2009, 19:51

Hulumtimi i shkencėtarėve britanikė ka treguar disa pasoja qė mund t’i shkaktojė mbipesha te femrat shtatzėna.


Shkencėtarėt pranė kolegjit londinez “Kings College” pėr nevojat e studimit kanė analizuar tė dhėnat e mbledhura nga 385 femra me mbipeshė gjatė kohės sė shtatzėnisė sė parė tė tyre.

Revista “American Journal of Obstetrics and Gynaecology” ka publikuar se mbipesha ėshtė e lidhur me rastet mė tė shpeshta tė shfaqjes sė pre-eklampsisė (rritja e shtypjes sė gjakut te shtatzėnat), lindjet e parakohshme, si edhe lindjen e foshnjave me peshė mė tė vogėl se normalja.

Ekspertėt shtojnė se mbipesha ėshtė e lidhur me rastet mė tė mėdha tė lindjes me prerje cezariane, si edhe me rrezikun mė tė madh pėr abort spontan dhe diabet gestacional (rritja e nivelit tė sheqerit nė gjak gjatė shtatzėnisė).Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rreziqet pėr shtatzėnat me mbipeshė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: