Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Honda Accord Type S

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Honda Accord Type S   10/2/2009, 00:37

Salloni i automjeteve i kompanisė Honda nė Gjenevė do tė shfrytėzohet pėr paraqitjen e gjeneratės sė re tė Hondas, Accord Type S.


Ngjashėm me versionin standard tė Accordit, edhe tipi S do tė shfrytėzojė motor dizel i-DTEC me 2.2 litra dhe me mbushje direkte, mirėpo i rregulluar qė tė zhvillojė mė shumė fuqi nėn ndikimit momentin mė tė madh rrotullues.

Falė turbombushėsve dhe kokave tė reja tė cilindrave, si edhe intercooler-it mė tė madh, motori zhvillon 180 KF dhe 380 Nm tė momentin rrotullues (qė do tė thotė 30 KF dhe 30 Nm mė tepėr se versioni standard).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Honda Accord Type S
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: