Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pirja e duhanit trash?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Pirja e duhanit trash?   10/2/2009, 00:33

Njė studimi i ri kundėrshton pohimet e deritanishme, sipas tė cilave pirja e duhanit ndihmon humbjen nė peshė.


Shkencėtarėt kanė zbuluar se adoleshentėt tė cilėn pinė shumė duhan kanė prirje pėr t’u trashur nė moshėn madhore.

Veē kėsaj,ėshtė specifikuar se adoleshentėt tė cilėt gjatė moshės 16 deri 18-vjeēare pinė sė paku dhjetė cigare nė ditė, janė tė prirė qė tė trashen sidomos nė pjesėn e barkut.

Kėto rezultate befasuese, shkencėtarėt i shpjegojnė me ndryshimet e metabolizmit tė cilat ndodhin si pasojė e duhanpirjes, si edhe si pasojė e shprehive tė kėqija ushqyese tė duhanpirėsve.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pirja e duhanit trash?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shoqėria :: Shėndeti-
Kėrce tek: