Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 NBA: Lakers thyejnė rekordin e Cavaliers

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: NBA: Lakers thyejnė rekordin e Cavaliers   10/2/2009, 00:17

NBA: Lakers thyejnė rekordin e Cavaliers


Los Angeles Lakers janė rikthyer nga disavantazhi nё pjesёn e dytё pёr t'i dhёnё fund suksesit perfekt nё shtёpi tё Cleveland Cavaliers, tё cilin ekip e mposhtёn me rezultat 101-91.Cavaliers, tё cilёt udhėhiqnin me 10 nё gjysmёlojё, kishin fituar 23 ndeshje radhazi nё shtёpi, para se tё humbnin mbrёmё ndaj Lakers. Kjo ёshtё fitorja e gjashtё radhazi e Lakers nё udhėtim. Me Kobe Bryant tё prekur nga ftohja, Lamar Odom mori drejtimin Lakers duke shёnuar 28 pikё dhe 17 kёrcime. Bryant pėrfundoi ndeshjen me 19 pikё, ndёrsa Pau Gasol, shёnoi 18 pikё tё tjera dhe 12 kёrcime.
LeBron James pati 16 pikё dhe 12 asistime pёr Cleveland, nё njё paraqitje dёshpёruese nё tё cilёn ai realizoi vetёm pesё nga 20 gjuajtjet nga podiumi. Zydrunas Ilgauskas udhėhoqi tek Cavaliers me 22 pikё, ndėrsa Mo Williams arriti 19.
Skuadra kryesuese nė Konferencėn e Lindjes, Boston Seltik ėshtė mposhtur para shikuesve tė vetė nė "TD Banknorth Garden" ndaj San Antonio Spėrs me rezultat 99:105. Tim Dankan ishte mė i dalluari me 23 pikė, 13 kėrcime dhe 5 asistime.
Pėrveē, San Antonios dhe LA Lejkersave si mysafirė festuan edhe Feniks Sans tė cilėt mposhtėn Detroitin me rezultat 107:97.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
NBA: Lakers thyejnė rekordin e Cavaliers
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: