Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Britanikėt dominojnė nė ndarjen e ēmimeve Grammy

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BoraBardh
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 1399
Age : 31
Location : Kosova
Job/hobbies : ??
Humor : ??
Registration date : 12/12/2007

MesazhTitulli: Britanikėt dominojnė nė ndarjen e ēmimeve Grammy   9/2/2009, 19:35

Artistėt britanikė, tė tillė si grupi “Coldplay” dhe legjenda e rokut Robert Plant, kanė dominuar nė ceremoninė e 51-tė tė ndarjes sė ēmimeve Oskar, e cila u mbajt tė dielėn mbrėma nė Los Angeles. Ndėrsa nga ‘jobritanikėt’, Lil Wayne fitoi katėr trofe.Legjenda e “Led Zeppelin”, Robert Plant ishte fituesi i madh i Grammy Awards 2009. Foto: Getty Images
Kėngėtari veteran, ish-vokalisti i grupit “Led Zeppelin”, Robert Plant ka qenė fituesi mė i madh i Grammy Awards 2009, duke rrėmbyer pesė shpėrblime, ndėrsa “Coldplay”, fituan tri.

Gjashtė trofe tė tjera u takuan britanikėve Adele, Duffy, “Radiohead” dhe Estelle.

Robert Plant (majtas) fitoi pesė trofe. Foto: AP
Plant fitoi: ēmimin prestigjioz ‘Recording Academy’, ēmimin pėr Albumin mė tė mirė tė vitit (“Raising Sand” nė bashkėpunim me kėngėtaren e muzikės country, Alison Krauss), ndėrsa befasisht fitoi ēmimin e Incizimit mė tė mirė tė vitit ( pėr kėngėn “Please Read This Letter”). Bashkėpunimi i Plan dhe Krauss, “Rich Woman”, fitoi ēmimin e bashkėpunimit mė tė mirė pop, derisa ēmimi pėr albumin mė tė mirė folk/amerikan bashkėkohor, kompletoi pesė trofetė e legjendės sė rokut.

“Coldplay” dhe Sir Paul McCartney (nė mes). Foto: Getty Images
“Coldplay”, tė cilėt ishin tė nominuar nė shtatė kategori, fituan tre ēmime Grammy: Albumi mė i mirė rok (“Viva La Vida Or Death and All His Friends”), Performancėn mė tė mirė pop nga njė grup ose duet dhe Kėngėn e vitit (“Viva La Vida”).

Kėngėtarja e re, Adele fitoi ēmimin Artistja e re mė tė mirė, si dhe ēmimin e Performancės mė tė mirė pop (“Chasing Pavements”). Duffy rrėmbeu ēmimin e Albumit mė tė mirė pop (“Rockferry”), ndėrsa albumi i “Radiohead”, “In Rainbows”, u vlerėsua si Albumi mė i mirė i muzikės alternative. Ēmimi i bashkėpunimit mė tė mirė rep, i takoi kėngės “American Boy”, e cila ėshtė bashkėpunim i Estelle dhe Kanye West.

Adele (djathtas) mori ēmimin Artistja e re mė e mirė. Foto; Getty Images
Njeriu me mė shumė nominime, Lil Wayne, mori nė shtėpi katėr ēmime Grammy: Albumi mė i mirė rep (“Tha Carter III”), kėnga mė e mirė rep (“Lollipop”), performanca mė e mirė rep/solo (“A Milli”) dhe performanca mė e mirė rep nė grup ose duet (“Swagga Like Us”). Ndėrsa kėngėtarja Jennifer Hudson fitoi ēmimin Albumi mė i mirė R&B.

Ceremonia filloi me performancėn e legjendarėve tė grupit “U2”, tė cilėt zėvendėsuan Rihannan, e cila nuk u shfaq pėr shkak tė arrestimit tė tė dashurit tė saj Chris Brown, i cili tė dielėn ishte pėrfshirė nė njė pėrleshje tė dhunshme tė.

Frontmeni i grupit “U2”, Bono.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Britanikėt dominojnė nė ndarjen e ēmimeve Grammy
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: