Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Valujev bėhet gati pėr vėllezėrit Klitchko

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Valujev bėhet gati pėr vėllezėrit Klitchko   9/2/2009, 15:32

Valujev bėhet gati pėr vėllezėrit Klitchko


Vėllezėrve ukrainas u ka mbetur vetėm njė titull pa fituar edhe ajo nė versionin WBA. Kėtė titull tė kampionit tė botės e mban rusi Nikolaj Valujev, i cili nėpėr malet ruse duke vrarė arinj po pėrgatitet pėr kėtė meē.Rusi 35- vjeēar ėshtė nė pritje tė meēeve tė sivjetmė nė tė cilėt do tė mbrojė dhe synoj tė fitojė edhe njė titull kampion bote pėr peshat e rėnda. Mė interesante do tė jetė nė shtator kur duhet tė pėrballet me njėrin nga vėllezėrit Klitchko. Mė parė Valujev duhet tė pėrballet me uzbekistanasin Chagajev, i cili tė shtunėn nė mbrėmje nė pikė e fitoi amerikanin Drummond.
Valujev, i cili ka 50 fitore nga 52 meēe profesionale, nė stėrvitjet e tija ėshtė duke pėrdorur metoda tė ndryshme dhe njėra prej tyre ėshtė edhe gjahu. Nė malet ruse "Bild-i" e ka fotografuar duke gjuajtur dhe me trofeun e tij njė ari. Ariu tė cilin e ka vrarė Valujev kishte 120 kilogram, qė donė tė thotė se ariu pėr 25 kilogram ishte mė i lehtė se boksieri. "Asnjėherė mė parė nuk kam gjuajtur ari", ka thėnė Valujev.
"Nė vjeshtėn e 2009 do tė jem gati pėr vėllezėrit Klitchko. Vitalij ose Vladimir ėshtė e njėjtė. Cili do tė jetė qė tani e kamė fituar", ka thėnė Valujev.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Valujev bėhet gati pėr vėllezėrit Klitchko
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: