Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ferguson: Mund tė arrijmė “pokerin”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ferguson: Mund tė arrijmė “pokerin”   9/2/2009, 04:07

Ferguson: Mund tė arrijmė “pokerin”

Pasi ka fituar botėrorin e klubeve, Manēesteri ėshtė nė garė pėr katėr kompeticione
Aleks Ferguson beson se dėmtimet do tė jenė pėrcaktuese pėr qėllimet e Manēester Junajtedit, qė synon tė fitojė tė pesė kompeticionet nė tė cilat merr pjesė nė kėtė sezon.
Trajneri skocez i Junajtedit ėshtė i bindur se ka nė dispozicion lojtarėt e duhur pėr tė arritur njė “pesėshe”, por gjithashtu ka pranuar se pėr t’u arritur ky objektiv nevojitet edhe pak fat, veēanėrisht pėrsa i pėrket formės sė lojtarėve kyē.
Skuadra e Fergusonit qė ka fituar nė muajin dhjetor Kampionatin Botėror tė Klubeve, do tė pėrballet me Totenhemin mė 1 mars nė finalen e Kupės sė Ligės dhe, gjithashtu, ndodhet nė vend tė parė nė Premier Ligė.
Junajtedi ka kaluar edhe nė fazėn e dytė tė Champions Ligės, duke e bėrė trajnerin legjendar tė mendojė pėr dorėheqjen nga futbolli nėse skuadra e tij arrin tė fitojė tė gjitha kompeticionet nė kėtė sezon. “Pėr tė arritur njė gjė tė tillė duhet tė kesh fatin qė asnjė nga lojtarėt tė mos pėsojė dėmtime tė rėnda dhe tė jenė tė pėrqendruar. Nėse ne i kemi tė gjithė lojtarėt nė gjendje tė mirė fizike atėherė gjithēka ėshtė e mundur.
Nėse ti luan nė njė kompeticion duhet tė tentosh ta fitosh atė, pėrsa kohė vazhdon tė jesh nė garė, e ke gjithmonė njė mundėsi. Kohėt e fundit kemi pasur shumė dėmtime, por skuadra ka reaguar mirė dhe ēfarėdo formacioni qė kam futur unė nė fushė ka dhėnė rezultat”, ka thėnė Ferguson.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Ferguson: Mund tė arrijmė “pokerin”   9/2/2009, 04:08

Sukseset qė ka arritur deri tani Junajtedi kanė ardhur edhe si rezultat i njė mbrojtjeje tė shkėlqyer, qė pasqyrohet nė njė rekord prej 12 ndeshjesh tė njėpasnjėshme nė Premier Ligė pa pėsuar asnjė gol.
Dhe me rikthimin nga dėmtimi tė Uejn Runit pėr transfertėn e sė dielės nė kampionat kundėr Uest Hemit dhe me rekuperimin e formės mė tė mirė nga Kristiano Ronaldo, reparti ofensiv i skuadrės duket se do pėrforcohet akoma mė shumė, ndėrsa sezoni po futet nė atė periudhė qė Ferguson e cilėson si “momenti kyē”.
Trajneri i Manēesterit ka thėnė se ėshtė i kėnaqur pėr faktin se Ronaldo ėshtė kthyer tė zhvillojė njė futboll tė bukur pas njė faze tė parė jo shumė pozitive, qė sipas disave, kishte tė bėnte me zhgėnjimin e portugezit pas dėshtimit tė transferimit tė tij tek Reali i Madridit para fillimit tė sezonit.
“Tani ai do tė jetė mė i pėrqendruar”, ka parashikuar Ferguson. “Ju e dini se sulmuesit kur nuk shėnojnė demoralizohen pak, ndėrsa kur shėnojnė janė njerėzit mė tė lumtur nė botė”. Gjithashtu, Ferguson, ka konfirmuar se dy veteranėve Rajan Gigs dhe Pol Skols do t’i ofrohet njė kontratė e re qė do t’i mbajė ata nė “Old Traford” tė paktėn deri nė fundin e sezonit tė ardhshėm, dhe ka parashikuar se shoku i tyre i vjetėr i skuadrės, Devid Bekhami, do tė ndahet me amerikanėt e Galaksi pėr tė qėndruar tek Milani.
“Unė mendoj se do tė ishte gjėja mė normale qė ai mund tė bėjė, tė rikthehet tek futbolli qė ka rėndėsi. Nėse ata ia kanė dhėnė kėtė mundėsi do tė ishte njė budallallėk tė mos pranohej. Ai ka luajtur me Galaksin, dakord, ata e kanė paguar me shuma marramendėse dhe ai duhet tė tregohet besnik.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Ferguson: Mund tė arrijmė “pokerin”   9/2/2009, 04:08

Por duke menduar si njė egoist, nėse mua do tė mė jepej njė mundėsi tė shkoja tek Milani, do ta pranoja menjėherė. Nuk ekziston qė kjo tė ndodhė pas dy vitesh. Kjo ėshtė mundėsia e artė pėr Devidin dhe besoj se ai do ta shfrytėzojė. Nėse mund tė arrihet njė marrėveshje midis Milanit dhe Galaksisė mendoj se ai do tė qėndrojė nė Milano”, ka thėnė Ferguson.
Liverpuli nuk do tė ketė nė dispozicion kapitenin Stiven Xherard pėr shkak dėmtimi dhe tė skualifikuarin Lukas pėr ndeshjen e sotme kundėr Portsmuthit. Ndėrsa trajneri i vendasve Toni Adams mund tė vendosė pėr debutimin e lojtarėve grekė, mesfushorit Angelos Basinas dhe sulmuesit Theofanis Gekas.
Portieri i Ēelsit Petr Ēeh do tė mungojė pėr shkak tė njė dėmtimi nė shpinė, por mesfushori Kuarezma, i marrė borxh nga Interi, mund tė debutojė sot kundėr skuadrės sė Hullit, qė nuk do tė ketė nė dispozicion mbrojtėsin e skualifikuar Bernard Mendi.
Treshja e Njukasėllit Alan Smith, Mark Viduka dhe Obafemi Martins janė rekuperuar nga dėmtimet dhe do tė jenė nė dispozicion pėr transfertėn e stome kundėr Uest Bromuiē.
Sulmuesi Uejn Runi dhe mbrojtėsi Patris Evra mund tė jenė tė pranishėm nė stol tė dielėn kur Manēester Junajted do tė udhėtojė drejt Uest Hemit, por do tė mungojė Geri Nevill, pėr shkak tė temperaturės.
Manēester Siti mund tė aktivizojė portierin e sapoblerė Shei Given qė nė ndeshjen e sotme nė shtėpi ku do tė presė ekipin e Midėllsbrout, ky i fundit do tė ketė nė dispozicion mesfushorėt Didier Digard dhe Geri O’Neil, qė kanė qenė tė pezulluar.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ferguson: Mund tė arrijmė “pokerin”   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ferguson: Mund tė arrijmė “pokerin”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: