Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ronaldo: Ibra, kupat i kam unė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ronaldo: Ibra, kupat i kam unė   9/2/2009, 04:05

Ronaldo: Ibra, kupat i kam unė

Portugezi i lėshon sfidėn sulmuesit tė Interit nė kuadrin e ndeshjes sė Championsit
Sinjale dhe mesazhe. Nga Manēesteri te Interi. Kthehet Runi sot pėr sfidėn kundėr Uest Hemit. Parulla e klubit tė Manēesterit ėshtė “trofe”. Djajtė e Kuq flasin pėr njė sezon rekordesh: pas Botėrorit tė Klubeve tė fituar nė dhjetor, kanė vendosur tė fitojnė edhe disa trofe tė tjerė: Premier Ligėn, Ligėn e Kampionėve, Kupėn e Ligės dhe Kupėn e Anglisė. Fergusoni, muajin qė shkoi, mori ēmimin e trajnerit mė tė mirė tė janarit, falė rekordit prej 12 ndeshjesh pa pėsuar gol. Vidiē i bėn shoqėri me ēmimin e lojtarit mė tė mirė tė muajit. Kristiano Ronaldo rindez sfidėn kundėr Mourinjos dhe Interit.
Paralajmėrimi - Prioriteti absolut ėshtė mbajtja e kurorės nė Europė. Asnjė skuadėr nuk e ka fituar dy herė radhazi qė prej sezoneve 1989 e 1990, kur ishte Milani qė triumfonte. Por Fergusoni dhe lojtarėt e tij janė ambiciozė. Ronaldo ka thėnė: “Interi ėshtė njė skuadėr e fortė, me lojtarė tė mėdhenj. Por ne jemi mė tė mirė dhe besoj se do t’i mundim. Duke eliminuar Interin do tė ndihemi njė hap mė pranė finales”.
Antipatia - Edhe pse janė tė dy portugezė, Hoze Mourinjo nuk ėshtė treguar kurrė i butė ndaj Ronaldos. Nė prill tė vitit 2007, polemika mes tyre arriti kulmin. “Mourinjo nuk ka pse merret me gjyqtarėt, por duhet tė pranojė pėrgjegjėsinė e rezultateve tė veta te Ēelsi”, i ka thėnė atėherė Ronaldo njė televizioni portugez. Dhe kundėrpėrgjigja nuk vonoi. “Mes meje dhe Ronaldos nuk ka polemikė ėshtė pėrgjigjur Mourinjo -. Kėto janė fjalėt e njė djaloshi tė papjekur qė nuk ka respekt. Ndoshta janė pasojė e njė fėmijėrie tė vėshtirė pa arsimim”. Kur Ronaldo fitoi Topin e Artė, Mourinjo deklaroi se nuk ishte dakord. “Preferoj Ibrėn”, tha ai atėherė. “Respektoj opinionin e tė gjithėve - ėshtė kundėrpėrgjigjur Ronaldo, - por trofetė janė nė shtėpinė time”.
Telashe nė horizont - Por nė shtėpinė e tij tashmė mungon njė Ferrari model 599 GTB Fiorano, e shkatėrruar nė aksidentin e 8 janarit nė tunelin e aeroportit tė Manēesterit. Ekspertėt e Ferrarit kanė vlerėsuar se makina qė kushtonte 200.000 euro kishte funksionuar si duhet, por ka qenė pakujdesia e lojtarit. Kjo do tė thotė se Ronaldo mund tė pėrballet me akuzat pėr drejtim tė rrezikshėm tė makinės.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ronaldo: Ibra, kupat i kam unė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: