Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Beckham, Galaksi refuzon ofertėn e “Djallit”

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Beckham, Galaksi refuzon ofertėn e “Djallit”   9/2/2009, 03:57

Beckham, Galaksi refuzon ofertėn e “Djallit”


Drejtori i pėrgjithshėm i Los Anxhelesit, Tim Leiueke kėrkon 15 milionė euro, ndėrsa Milani jep 5.
Bisedimet pėr tė mbajtur Devid Bekhamin nė Milano, kanė nisur. Los Anxheles Galaksi kėrkon 15 milionė euro, por kuqezinjtė nuk duan tė japin mė shumė se 5 milionė. Tim Leiueke, drejtori i i pėrgjithshėm i “AEG”-sė, shoqėria qė ka nė pronėsi klubin kalifornian, ka pohuar: “Morėm njė ofertė dhe nuk e pranuam”. Tani pritet qė Milani tė rrisė ofertėn dhe tė bėjė njė propozim mė tė pėrshtatshėm. Bekhami duhet ta lėrė Milanin mė 9 mars pėr t’iu bashkuar Galaksisė dhe pėrgatitur sezonin e ri tė kampionatit amerikan. “Duhet ta mbyllim me shpėrqendrime, me cirk dhe kopshtin zoologjik, - vazhdon Leiueke. - Nėse Devidi kėrkon ta ndihmojė skuadrėn tonė, duam qė tė rikthehet. Nėse ka njė dėshirė tė ēmendur tė na ndihmojė dhe tė lėrė shenjė nė fushė, gjė qė akoma s’ėshtė verifikuar, atėherė ai ėshtė njė element i rėndėsishėm i kėtij ekipi dhe qėllimi ynė ėshtė ta kthejnė kėtu”. Nė tė vėrtet lojtari ka dalė hapur: kėrkon tė qėndrojė te Milani. “Do tė flasim, - shpjegon drejtuesi i lartė i Los Anxhelesit, - nėse Devidi kėrkon ta mbyllė sezonin te Milani dhe nėse Milani do tė bindė Galaksinė nė mėnyrė qė ne tė mos pėsojmė dėme pėr sa i takon skuadrės dhe tifozėve”. Pra, ēėshtja duket e mundur: “Por ne e kemi thėnė qartė qė e presim Devidin kėtu nė 9 mars. Ata janė dakord dhe e dinė se kontrata ėshtė e jona. Milani duhet ta kuptojė qė gjėrat bėhen vetėm nėse Galaksi pėrfiton tė ardhura. Nėse Galaksi do tė jetė mė mirė pa Bekhamin, atėherė do tė mendojmė. E kuptojmė qėllimin e Bekhamit qė po luan nė njė nga klubet mė popullore nė botė. Dhe e kuptojmė qė Devidi po pėrpiqet tė mėsohet me idenė tė kthehet tė luajė me njė skuadėr qė nuk arriti tė kualifikohet nė “play off-”in e kampionatit amerikan, - komenton Leiueke. - Po flasim, por kėto nuk janė ēėshtje gjyqėsore. Ai nuk ka avokatė qė studiojnė kontratėn. Devidi e ka sqaruar qė do tė kthehet nėse ne vendosim ta sjellim kėtu. Ky ėshtė njė moment i rėndėsishėm nė jetėn e tij dhe unė nuk dua ta shpėrqendroj. Nuk kemi folur, ndonėse gazetat kanė shkruar shumė. Njė tjetėr huazim? Ne nuk pranojmė”.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Re: Beckham, Galaksi refuzon ofertėn e “Djallit”   9/2/2009, 03:58

Nė krah tė Devidit
Viktoria ndryshon mendje, zbarkon nė Milano
Pėr tė planifikuar tė ardhmen Devid Bekhamit nė Milano, po lėviz edhe gruaja e tij Viktoria, qė dje mbėrriti nė Itali pėr tė folur mbi situatėn dhe nė mbrėmje ishte nė tribunėn e “San Siro”-s pėr ndeshjen me Rexhinėn. Me tė ishin edhe tri fėmijėt dhe si dhe prindėrit e saj dhe ata tė Bekhamit. Njė samit familjar pra, pėr tė vendosur pėr tė ardhmen e Bekhamit. Edhe Viki me sa duket po ndryshon ide mbi tė ardhmen futbollistike tė tė shoqit. Fillimisht, ish-kėngėtarja e famshme e grupit muzikor anglez “Spice Girl” nuk ishte dakord me zgjedhjen qė Devidi kishte ndėr mend tė bėnte pėr tė qėndruar nė Itali, por ditėt e fundit, njė mbėshtetje tė madhe pėr kauzėn “Bekham”, po jep edhe ajo. Me siguri do tė jetė e vėshtirė me udhėtimet transoqeanike nga SHBA-ja nė Europė, por edhe pėr kėtė duket se ėshtė gjendur zgjidhja. Viktorias i ėshtė afruar njė vend pune si moderatore nė Angli nė njė televizion pėr njė emision spektakli. Ideja se mund ta jetė shumė pranė tė shoqit, por edhe milionat e eurove qė mund tė pėrfitojė, e kanė bėrė tė reflektojė, sa qė nė kėto momente tė rėndėsishme tė karrierės sė Bekhamit udhėton me mijėra kilometra pėr t’i qėndruar afėr. Ndėrkohė nė miqėsoren qė Anglia do tė luajė tė mėrkurėn kundėr Spanjės nė Sevilje, “Spice Boy” mund tė regjistrojė ndeshjen e 108 me fanellėn e “luanėve”, duke thyer rekordin e Bobi Murit.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Beckham, Galaksi refuzon ofertėn e “Djallit”
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: