Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Platini jep pelqimin per “Uembli”-n

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Platini jep pelqimin per “Uembli”-n   9/2/2009, 03:03

Platini jep pelqimin per “Uembli”-n


Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini ka dhene pelqimin e tij per stadiumin e ri “Uembli”-t qe do te prese finalen e Liges se Kampioneve ne vitin 2011.
I shoqeruar nga trajneri i kombetares angleze Fabio Kapelo, legjenda e futbollit francez, Platini ka theksuar se ky stadium te jepe te gjitha mundesite per t’u kenaqur para, gjate dhe pas 90 minutave.
Stadiumi “Uembli” do te prese per here te pare nje finale Champions qe prej vitit 1992, vit kur Barcelona mposhti Sampdorian duke u shpallur Kampione Evrope.
Gjate vizites se presidentit te UEFA, trajneri i Anglise Kapelo ka folur per gjendjen e mesfushorit Bekam.
Sipas tij, loja e yllit anglez te Milan ka zhgenjyer te gjithe ata qe mendonin se Bekam eshte me shume nje ikone televizive sesa nje futbollist.
Nese lojtari i Milanit do te thirret nga trajneri Kapelo per ndeshjen miqesore ndaj Spanjes, atehere ai do te barazoje rekordin e Bobi Mur me 108 ndeshje me kombetaren angleze.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Platini jep pelqimin per “Uembli”-n
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: