Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ibra-Kaka, me te paguarit e vitit 2008

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ibra-Kaka, me te paguarit e vitit 2008   9/2/2009, 02:57

Ibra-Kaka, me te paguarit e vitit 2008


Me 9 mln euro ne vit, suedezi Zlatan Ibrahimovic dhe braziliani Rikardo Kaka jane futbollistet me te paguar te sezonit 2008.


Gazeta portugeze “Futebol Finance” ka publikuar listen e 50 futbollisteve me te puguar te sezonit 2008-2009. Shifra zyrtare keto qe jane te bazuara ne kerkimet e me shume se 30 publikimeve relative ne boten e sportit, ku mes tyre jane dhe gazeta dhe revista prestigjoze te vendeve me 7 kampionatet me te forta ne bote.
Gazeta portugeze ka bere dhe nje llogaritje tjeter, nese shifrat jane reale, Ibra dhe Kaka paguhen 29 cent ne sekonde, 17, 36 euro ne minute, 1.024 euro ne ore, qe ne fund te nje muajit arrijne shifren e 750 mije eurove. Ne vendin e trete eshte talenti argjentinas Lionel Messi me 8.4 mln euro ne sezon. Fituesi i Topit te Arte, portugezi i Manchester United, Cristiano Ronaldo eshte ne vendin e tete, pas Henri, Eto Lampard dhe Terry me 6 .7 mln euro ne vit.
Vendi i 9-te dhe i 10-te i perket dy lojtareve te Milanit, Ronaldinho dhe Shevchenko me nga 6,5 mln euro. Vetem i 50 ka mundur te renditet David Beckham me 4.5 mln ne vit, shifer kjo shume here me e vogel nga c’perfiton ai nga reklamat.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ibra-Kaka, me te paguarit e vitit 2008
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: