Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Celulari mund te shkaktoje tumor ne tru

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Celulari mund te shkaktoje tumor ne tru   9/2/2009, 02:53

Celulari mund te shkaktoje tumor ne tru


Ekspozimi ndaj fushave elektromagentike qe prodhojne telefonat celulare, mund te shkaktoje shtim te tumoreve ne tru.
Behet fjale per personat qe i perdorin me shume. Ne kete perfundim ka arritur Komiteti shkencor europian per rreziqet emergjente per shendetin e njerezve, pas rishikimit te me shume se 200 studimeve, ku perosnat kane perdorur rregullisht telefonat celulare per 10 vjet.
Persa u perket femijeve, ata nuk jane perfshire ne keto kerkime. Ekspertet europiane rekomandojne nisjen e studimeve specifike, duke qene se edhe te vegjlit gjate jetes se tyre do te jene te ekspozuar ndaj fushave elektromagnetike te celulareve.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Celulari mund te shkaktoje tumor ne tru
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: