Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Diete e crregullt? Demtohet edhe ambienti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Diete e crregullt? Demtohet edhe ambienti   9/2/2009, 02:44

Diete e crregullt? Demtohet edhe ambienti


Nje diete e crregullt nuk na ben keq vetem ne por edhe ambientit.

Per shkak te sasive te medha te metanit te emetuara ne atmosfere nga tretja e mbeturinave te pasura me sheqer, dieta e keqe “semur” edhe ambientin ku ne jetojme.
Kete e ben te ditur nje raport i publikuar nga Shoqata Australiane per Shendetin qe nxit qeverine te ndermarre fushata sensibilizuese per te rinjte. Vendin e pare ushqimeve qe demtojne amrientin jane ato te hedhura ne plehra.
Sipas kesaj shoqate, ne menyre indirekt ky faktor ndikon edhe ne ndryshimin e dukshem te klimes me tipar kryesor ngrohjen globale.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Diete e crregullt? Demtohet edhe ambienti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: