Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pacientet preferojne lidhjen me e-mail me mjeket

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Pacientet preferojne lidhjen me e-mail me mjeket   9/2/2009, 02:43

Pacientet preferojne lidhjen me e-mail me mjeketTeknologjia eshte shnderruar ne mjet qe favorizon komunikimin mes mjekut dhe pacientit. Nje studim i kryer ne SHBA tek 150 paciente ne nje klinike reumatologjike, ka treguar se shumica e tyre kerkonin qe te komunikonin permes e-maileve me mjeket e tyre.
Rezultatet e studimit u publikuan ne “Journal of Clinical Rheumatology”. Sipas studimit, shkembimi i informacioneve permes postes elektronike mund te lehtesoje marredheniet mes te semureve dhe specialisteve.

Per te kuptuar se sa do te vleresohej nga pacientet komunikimi permes web-it, kerkuesit propozuan nje pyetesor per semundjen, per shqetesime te tjera, mundesine per te perdorur nje kompjuter dhe lidhjen me internetin, si dhe per preferencat ne komunikimin me reumatologun.

Pas analizave u zbulua se 74,5 perqind e pacienteve kishin deshire te perdornin internetin. Te semuret e nje moshe mesatare preferonin e-mail, ndersa meshkujt kishin veshtiresi per t’u shprehur per ceshtje private.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Pacientet preferojne lidhjen me e-mail me mjeket
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: