Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Irak, hiqet skulptura me kepucen e Bushit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Irak, hiqet skulptura me kepucen e Bushit   9/2/2009, 02:41

Irak, hiqet skulptura me kepucen e Bushit


Nje skulpture kepuce e derdhur ne bronz, e ngritur per te nderuar gazetarin qe goditi me nje te tille presidentin amerikan Bush, e ka pasur jeten te shkurter.

Skulptura ishte vendosur dy dite me pare ne qytetin e lindjes se ish-diktatorit Husein, Tikrit, por sot eshte larguar nga vendi i ekspozuar, pas nje urdheri te autoriteteve lokale.

Monumenti ishte vendosur ne ambientet e nje shtepie femijesh dhe largimi i tij u kerkua nga drejtuesit e saj. Sipas autoriteteve lokale, femijet duhet te qendrojne larg ceshtjeve te politikes dhe askush s’duhet te perdore ndertesat shteterore per motive politike.

Kur krijoi skulpturen, artisti Laith al-Amari kembenguli se nuk ishte nje veper politike, por nje burim krenarie per gjithe irakianet.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Irak, hiqet skulptura me kepucen e Bushit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: