Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Avioni ne Hudson, qetesia e kapitenit, e jashtezakonshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Avioni ne Hudson, qetesia e kapitenit, e jashtezakonshme   9/2/2009, 02:38

Avioni ne Hudson, qetesia e kapitenit, e jashtezakonshme


Autoritetet federale amerikane kane shperndare regjistrime te komunikimit me radio te pilotit te avionit Airways, qe perfundoi ne lumin Hudson ne New York, fatmiresisht pa shkaktuar asnje viktime.

Ajo qe te terheq me shume vemendjen eshte qetesia qe tregon kapiteni Chesley "Sully" Sullenberger. Zeri i tij nuk tregon asnje emocion te ligshte apo frike per nje ulje dramatike ne ujerat e Hudson.

Sullenberger, pas perplasjes me tufen e shpendeve, njofton pasagjeret per humbjen e dy motoreve. Dhe me pas shton: Ndoshta do te perfundojme ne Hudson".

Kulla e drejtimit i propozon pilotit qe te zbrese ne nje tjeter terren, por piloti duket i bindur ne zgjedhjet e tij. Ai i drejtohet kulles se drejtimit: Do te ulemi ne lume!

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Avioni ne Hudson, qetesia e kapitenit, e jashtezakonshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: