Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Facebook mbush 5 vjec dhe rrezikon Youtube

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Facebook mbush 5 vjec dhe rrezikon Youtube   9/2/2009, 02:37

Facebook mbush 5 vjec dhe rrezikon Youtube


Ne nje kohe qe facebook-mania ka pushtuar boten e internetit, faqja ne fjale mbushi 5 vjec.
Ne 4 shkurt te vitit 2004, nje student 19 vjecar nga Universiteti i Harvardit bashke me disa miq hodhi ne rrjetin global idene e nje blog-u qe do fillonte te rritej me hapa galopante. Per te gjithe abonentet e faqes, stafi mendoi pikerisht ne diten e 5 vjetorit, duke u derguar nga nje dhurate virtuale.
“Pa ju dhe lidhjet qe krijoni me te tjeret, ky sherbim nuk do te kishte shume kuptim”, shkruan themeluesi i faqes Mark Zuckerberg, tashme milioner. Ne muajt e pare, facebook doli me nje version te thjeshte, me qellim ruajtjen e kontakteve mes studenteve, por me pas Mark Zuckerberg vendosi ta transmetonte online idene e tij, duke krijuar nje rrjet social vetem per studentet e universitetit.
Suksesi ishte i menjehershem dhe kjo beri qe faqja te njihej per shume pak kohe nga mijera perdorues. Ne vitin 2006 Zuckerberg hodhi hapin e madh, duke e hapur faqen per kedo dhe ne te gjithe boten. Ne kete moment, facebook nisi nje rrugetim te gjate por te sukseshshem.
Brenda dy vitesh, facebook po thyente konkurrencen e shume faqeve prestigjoze si psh MySpace. Sot numerohen mbi 150 milione abonente dhe rritja e frikshme po leviz edhe themelet e Youtube. Por jo gjithcka ka shkuar vaj per facebook, pasi ne shume vende, kritikat per dhunimin e privacise kane qene te shumta.
Sipas “New York Times” kjo eshte nje bote ku rreziqet qe mund te shkaktoje nuk jane llogaritur ende. Gjate samitit ne Davos, Zuckerberg ka rrefyer se endrra e tij e ardhshme eshte krijimi i nje motorri emocionesh.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Facebook mbush 5 vjec dhe rrezikon Youtube
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: