Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 France, montoi antena celularesh, demshperblen banoret

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: France, montoi antena celularesh, demshperblen banoret   9/2/2009, 02:34

France, montoi antena celularesh, demshperblen banoret


Gjykata e Versajes ne France ka denuar operatorin e kompanise francese Bouygues Telecom, duke e detyruar te cmontoje nje prej anetaneve ne krahinen e Rodanit, prane Lionit.
Fushat elektromagnetike te antenave te kompanive celulare demtojne shendetin e njeriut. Per kete shkak, Gjykata e Versajes ne France ka denuar operatorin e kompanise francese Bouygues Telecom, duke e detyruar te cmontoje nje prej anetaneve ne krahinen e Rodanit, prane Lionit.
Ai eshte gjobitur edhe me 500 euro per cdo dite vonese. Pas sinjalizimeve te banoreve, te cilet jane ankuar per probleme me shendetin pas montimit te antenave, gjykata mori menjehere masa per kete gje, duke theksuar se ngritja e antenave te tilla me fusha elektromagnetike ne rajonet e populluara, eshte e palejueshme.
Por operatori nuk mund t’ia hedhe me kaq, pasi ai duhet t’u paguaje te 3 cifteve qe u ankuan ne gjykate nga 7 mije euro per demet e shkaktuara.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
France, montoi antena celularesh, demshperblen banoret
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: