Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 SHBA, lind nje foshnje me 24 gishta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: SHBA, lind nje foshnje me 24 gishta   9/2/2009, 02:32

SHBA, lind nje foshnje me 24 gishta


Lindja e femijes me 6 gishta ne cdo dore e kembe, shihet si ngjarje e rralle nga mjeket, por ne familjen e tij nje gje e tille kishte ndodhur edhe me pare.
Spitali ku lindi foshnja, njoftoi se gjate kontrolleve dhe as pas lindjes nuk ishte vene re anomalia e Kamani Hubbard. Ishte i ati qe vuri re se femija kishte nga nje gisht teper ne secilen dore e kembe.

Polidaktilizmi eshte gjenetik dhe sipas te atit, shkak mund te jete edhe nje histori familjare. Disa pjesetare te familjes se tij kishin nga gjashte gishta, por te pazhvilluar plotesisht dhe vetem ne gjymtyret e siperme.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
SHBA, lind nje foshnje me 24 gishta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: