Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Japoni, zhvillohet festivali i skulpturave me akull

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Japoni, zhvillohet festivali i skulpturave me akull   9/2/2009, 02:30

Japoni, zhvillohet festivali i skulpturave me akull

Ne Japoni eshte duke u mbajtur nje festival i vecante. Me qindra skulptura gjigante prej akulli dhe debore jane ekspozuar ne ishullin Sapporo, ne nje aktivitet qe ka nje tradite 60-vjecare.

Ne Festival po ekspozohen 300 skulptura, ndersa organizatoret presin pjesemarrjen e me shume se 2 milione njerezve. Ne te kane marre pjese krijues nga Japonia dhe vende te tjera, ndersa festivali shihet si nje mundesi per te promovuar marredheniet nderkombetare.

Statujat me personazhe te Disney-t jane shfaqur ne Odori Park ne qender te ishullit. Subjektet e statujave jane ngjarje, ndertesa te famshme, apo persona te njohur. Ne mbremje, shumica e statujave ndricohen.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Japoni, zhvillohet festivali i skulpturave me akull
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: