Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Juventus mund me veshtiresi Katanian

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Juventus mund me veshtiresi Katanian   9/2/2009, 02:22

Juventus mund me veshtiresi Katanian

Juventusi ka arritur vetem ne kohen shtese te marre tre pike shume te vlefshme ndaj Katanias me te cilen fitoi 2-1. Jakuinta zhbllokon rezultatin ne minuten e 11-te dhe menjehere me pas le skuadren e tij me 10 lojtare pasi mori kartonin e dyte te verdhe.
Katania e gjendur ne epersi numerike ka shtuar presionin deri sa ka mundur te barazoje ne pjesen e dyte. Gjate gjithe 45 minutave te fundit te takimit skuadra vendase ka ushtruar me shume presion, por bardhezinjte e Ranierit per asnje moment nuk ishin te kenaqur me barazimin deri sa gjeten golin e fitores ne fundin e takimit.
Nje goditje kendi dhe nje gabim i mbrojtjes se Katanias i dha mundesine Polsenit qe te shenoje golin e dyte per Juventusin i cili pas ketij trepikshi ka rimarre vendin e dyte.
Nderkohe Roma vazhdon serine e rezultateve pozitive. Kete here kryeqytetasit kane mundur bindshem 3-0 Xhenoan.
Roma ka dominuar te gjithe lojen deri kur Sisinjo zhbllokoi rezultatin qe ne minuten e 26-te. Me pas ka qene Vucinic ai qe dyfishoi shifrat duke siguruar fitoren e 12-te ne keto 23 jave te Serise A.
Ne minuten e 54-t Tadei le Romen me 10 lojtare dhe pak minuta me pas edhe Skuli del me karton te kuq nga Xhenoa.
Kur u barazuan me numer lojtaresh ne fushen e lojes ishte serish Roma dhe kete here me Bapetisten qe trefishon rezultatin duke u barazuar me pike te barabarta Xhenoan ne vendin e gjashte.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Juventus mund me veshtiresi Katanian
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: