Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Irani leshon rakete ne hapesire

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Irani leshon rakete ne hapesire   9/2/2009, 02:06

Irani leshon rakete ne hapesire


Drejtesi, shprese dhe me shume besim ne zot. Ky eshte titulli qe Irani i ka vene sateliteve te pare qe ka hedhur sot ne orbite, emer ky qe nga shume analiste eshte komentuar dhe si nje shenje me shume sfide ndaj Shteteve te Bashkuara. Irani ka leshuar satelitin e tij te pare ne orbite pavaresisht kundershtimeve nga ana e Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Presidenti Ahmadinexhad e ka cilesuar kete si ngjarje historike. Sateliti eshte projektuar per raporte kerkimore dhe qellime telekomunikacioni. Leshimi i satelitit te pare ka shqeteshuar kreret e Kombeve te Bashkuara. Ata i friksohen teknologjise iraniane, per prodhimin e armeve berthamore. Perpara nisjes se sateliti per ne orbite kreu iranian i shtetit beri lutjen e tij te zakoshme duke shtuar se gjithcka behet per te sjelle paqe drejtesi dhe me shume besim ne zot. Sipas korrespondenteve ne vend leshimi i ketij sateliti koincidon edhe me pervjetorin e 30-te te revolucionit iranian.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Irani leshon rakete ne hapesire
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: