Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera   9/2/2009, 01:49

Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera

Pas General Motors, edhe prodhuesi amerikan i automobilave Chrysler ka planifikuar mbylljen e uzinave tė tjera pėr shkak tė krizės ekonomike. Kėtė e bėnte tė ditur 'Wall Street Journal'.
Chrysler, deri pak kohe pjesė e koncernit Daimler, ka nė SHBA rreth 12 uzina montimi. Prodhuesit amerikanė tė automobilave duhet t`i prezantojnė qeverisė amerikane planet e risktrukturimit, nė mėnyrė qė tė marrin ndihmat shtetėrore prej miliardash. Pasi demokratet nė Uashington ranė dakord me njė grup tė vogėl republikanėsh opozitarė, pėr tė arritur njė kompromis nė ēėshtjet e paketės koniukturore, presidenti Barack Obama kėrkoi personalisht tė aprovohen propozimet e tij. Ekonomisė do i mungojė 1 biliardė dollarė, nėse qeveria nuk do tė marrė masa tė guximshme, i shkruante Obama ithtarėve tė tij me anė tė njė e-maili.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Chrysler do tė mbyllė uzina tė tjera
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Ekonomi & Biznes-
Kėrce tek: