Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri   9/2/2009, 01:34

Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri

Nė pushimoren malore romantike Leh am Arlberg nė Austri, kėtyre ditėve nė kuadėr tė festivalet Bregenc u shfaq produksioni i ri i operės Aida nga Xhuzepe Verdi, edhe atė nė njė skenė tė pėrgatitur krejtėsisht nga akulli dhe dėbora.
Qė kjo shfaqje tė duket sa mė speciale u bėnė kombinime tė disa efekteve tė ndriēimit, zjarrit dhe disa melodi nga opera pasiononte, e cila ėshtė njėra nga operat mė tė famshme, por edhe opera qė ėshtė vėnė mė sė shumti nė skenėn botėrore. Skena e re ishte njė pėrjetim i veēantė edhe pėr kėngėtarėt, tė cilėt i interpretonin rolet kryesore tė princeshės Aida dhe komandantit etiopas.
„Realisht qė ta pėrjetoj se si kėndohet kėtu duhet tė interpretojė tė paktėn 10 ose mė shumė herė- tė jesh kėtu ėshtė si nė ėndėrr. Kėndimi nuk ishte i lehtė, por ishte shumė i kėndshėm", tha tenori Mihail Agafonov.
„Frymėmarrja ėshtė e vėshtirė nė kėtė tė ftohtė, nuk mund tė kėndosh ashtu siē duhet", u shpreh soprano Virna Sforza.
Pėrndryshe, festivali Bregenc ēdo vit josh me mijėra vizitorė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Opera Aida e Verdit, me produksion tė ri
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: