Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 'Koha e kometės' nė Festivalin e filmit nė Beograd

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: 'Koha e kometės' nė Festivalin e filmit nė Beograd   9/2/2009, 01:33

"Koha e kometės" nė Festivalin e filmit nė Beograd

"Koha e kometės", film i regjisorit shqiptar Fatmir Koēi, do tė marrė pjesė nė Festivalin e 37-tė tė filmit nė Beograd, ku konkurrojnė filma nga 9 vende tė ndryshme tė botės, ndėr tė cilėt dhe filma qė kandidojnė pėr ēmime Oscar apo Golden Globe.
Festivali pritet tė nisė nė 20 Shkurt dhe konkurrimi i filmave do tė zgjasė deri mė 1 Mars.
"Koha e kometės" e regjisorit Fatmir Koēi, ėshtė mbėshtetur nė novelėn "Viti i mbrapshtė" i shkrimtarit tė shquar Ismail Kadare. Nė tė interpretojnė njė kast aktorėsh tė zgjedhur si Blerim Destani, Luan Jahja, Xhevdet Ferri, Marsela Lusha, etj.
Filmi trajton temėn e viteve tė turbullta pas pavarėsisė sė Shqipėrisė. Shestani, njė djalosh nga Shqipėria juglindore, dashurohet nė Agnesėn, njė vajzė tė cilėn babai e detyron tė bėhet murgeshė. E tėrė ngjarja zhvillohet rreth luftės dhe dashurisė mes Shestanit dhe Agnesės.
Nė produksionin e filmit ka marrė pjesė firma gjermane "Lara Enterprises", me producent boshnjak, ndėrsa drejtor i fotografisė ėshtė irlandezi Donal Giljan. Filmi ėshtė xhiruar nė Maqedoni dhe nė tė kanė interpretuar edhe aktore maqedonas si Naomi Valeska.
Filmi "Koha e kometės" u shfaq premierė mė 23 gusht 2008 nė Durrės nė sallėn e teatrit "Aleksandėr Moisiu", pėr t'u shfaqur mė pas nė Prishtinė, nė 2-3 shtator 2008.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
'Koha e kometės' nė Festivalin e filmit nė Beograd
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: