Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter   9/2/2009, 00:40

Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter
Njė nga dramaturgėt mė tė mėdhenj dhe mė me ndikim tė shekullit tė 20-tė, fituesi i Ēmimit Nobel pėr Letėrsi, Harold Pinter, ka vdekur nė moshėn 78 vjeēare. Ai prej vitesh po mjekohej pėr kancer. Harold Pinter shkėlqeu si aktor, skenarist dhe regjisor, por ishin dramat e tij qė patėn efektin mė tė madh, aq sa mbiemri "pinteresk" madje u fut ne fjalorin e gjuhes angleze tė Oksfordit. Nė tetor tė 2005-s, ai mori Ēmimin Nobel pėr Letėrsi. Gjatė gjithė jetės sė tij, Pinter ishte i angazhuar nė shprehjen e pakėnaqėsisė politike: si kundėrshtar i shėrbimit ushtarak ai u gjobit gjatė Luftes sė Ftohtė. Nė tetor 2005, fitoi Ēmimin Nobel pėr Letėrsi. Ndonėse nė kėtė kohė nuk ishte mirė me shėndet pėr tė marrė pjesė nė ceremoni, fjalimi i tij i regjistruar me rastin e pranimit tė ēmimit tregoi se ai nuk e kishte humbur pasionin e tij pėr politikė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ndėrroi jetė dramaturgu i famshėm Pinter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Shoqėria dhe Kultura-
Kėrce tek: