Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nė Argjentinė zbulohet asht dinosaurusi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Nė Argjentinė zbulohet asht dinosaurusi   9/2/2009, 00:35

Nė Argjentinė zbulohet asht dinosaurusi
Nė vend tė ditės sė rėndomtė tė punės me obligimet e zakonshme ndėrtimore, punėtorėt e qytetit jugor argjentinas Neukjen, dje pėrjetuan njė befasi tė madhe. Gjatė hapjes sė rrugės sė re, nė kantierin e punės, gjetėn njė asht tė gjatė njė metėr e gjysmė. Menjėherė iu lajmėruan paleontologėve nė Muzeun e afėrt Shokon, tė cilėt konfirmuan se bėhet fjalė pėr ashtin e kėmbės sė dinosaurusit kaherė tė vdekur qė ka jetuar para 85 milionė viteve dhe ėshtė ushqyer me bimė.
"Bėhet fjalė pėr njė dinosaurus shumė tė madh, me siguri i atyre me qafė tė gjatė. I ngjanė edhe Argentinosaurusit, nėse keni dėgjuar pėr tė, ky ėshtė dinosaurusi mė i madh i zbuluar", tha paleontologu, Alehandro Haluza.
Autoritetet pėrkohėsisht e mbyllėn kantierin e punimeve, kurse kėrkimet vazhduan edhe natėn, pėr kėnaqėsinė e banorėve kureshtarė, tė cilėt u tubuan nė njė numėr tė madh. Ndėrsa ata kishin edhe ēka tė shikojnė sepse mbrėmė shkencėtarėt zbuluan edhe ashtin e dytė. Ndėrkaq, paleontologėt konsiderojnė se gjasat qė tė gjendet i tėrė skeleti i dinosaurusit megjithatė janė shumė tė vogla.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Nė Argjentinė zbulohet asht dinosaurusi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: