Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Makina “Bugati Atlant Kupe” nė ankand nė Paris

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Makina “Bugati Atlant Kupe” nė ankand nė Paris   9/2/2009, 00:31

Makina “Bugati Atlant Kupe” nė ankand nė Paris


Nesėr nė shtėpinė e ankandit “Bonhams” nė Paris do tė mbahet ankandi jo i pėrditshėm pėr adhuruesit e automobilave tė vjetėr.Oferta pėrfshinė modelet klasike tė Rols-Rojseve, Ferrareve, Sitroenave, por edhe njė ekzemplar i rrallė historik i tė ashtuquajturit automobil – Bugati 57C Atlant Kupe. Ky automobil daton prej vitit 1937, kurse vlera e tij konsiderohet nė rreth tre milionė dollarė.
“Konsiderojmė se ēmimi do tė jetė i arritshėm, kurse shpresojmė se edhe tė tejkalojė, megjithatė bėhet fjalė pėr njė automobil shumė origjinal. Prej gjithsej 17 makinave tė prodhuara tė kėtij modeli, pjesa mė e madhe ishin tė restauruara, vetėm ky ėshtė nė punimin origjinal”,. thotė Xhejms Najt, menaxhues i Shtėpisė Bonhams.
Automobili Bugati i takonte kontit Hov i cili nė vitet e tridhjeta tė shekullit tė kaluar ishte i njohur pėr dashurinė e tij pėr vrapimet me automobila. Ishte i afėrt me familjen Bugati, kėshtu qė automobili i cili nesėr do tė shitet ėshtė prodhuar sipas shijes sė tij. Mė vonė ai i takoi njė kirurgu anglez dhe prej viteve tė 60-ta e deri mė tash nuk ishte nxjerrė nga garazhi. Megjithatė qė tė mund ta vozit makinėn, pronari i ri do tė duhet qė tė bėjė remontin e tij tė tėrėsishėm.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Makina “Bugati Atlant Kupe” nė ankand nė Paris
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: