Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Me stoli ari kundėr krizės finansiare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Me stoli ari kundėr krizės finansiare   9/2/2009, 00:29

Me stoli ari kundėr krizės finansiare


Argjendari dhe disenjatorja e modės kundėr krizės botėrore dhe psikozės prej saj.Nė revynė e vogėl tė modės nė Tokio u paraqitėn dy fustane prej ari tė nuseve dhe stoli arit 18 karatėsh nė vlerė prej njė milionė dollarė. Megjithatė, ēifti i krijuesve ka respekt pėr situatėn financiare pėr nuset e reja, kėshtu qė nė vend qė ta shes arin, ofroi opsion alternativ tė arritshėm thuajse pėr ēdo xhep.
"Planifikuam qė t'i japim me qera stolitė tiara. Nuk e dimė saktėsisht sa do tė kushtojė, por ēdo nuse do tė mund tė mbajė koleksionin pėr disa qindra dollarė", tha Naburo Takata, shef i argjendarisė.
"Te stolit tona tiara nė plan tė parė janė disejni i punimit, e jo ēmimi i arit. Pėr njė afat tė mesėm ose tė gjatė, ēmimi i arit do tė rritet, kėshtu qė nuk mund tė vlerėsojė se ēfarė do tė jetė vlera e stolive tiara nė tė ardhmen", thotė Naoto Macuki, menaxhues i marketingut i argjendarisė.
Stolia tiara nė realitet ėshtė emėrtimi pėr kurorėn e nuses. Pėr kėto modele ishte punuar nė dy versione. I pari, i zbukuruar me zemra tė arta dhe diamante, kurse tjetri me trėndafila tė artė. Ēmimi i njė gram ari nė Japoni sot arrin 30 dollarė, kurse ēmimi i tij pritet tė vazhdojė tė rritet.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Me stoli ari kundėr krizės finansiare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: