Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 ‘Arti’ i dyluftimeve me ushqime nė Moskė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: ‘Arti’ i dyluftimeve me ushqime nė Moskė   9/2/2009, 00:27

‘Arti’ i dyluftimeve me ushqime nė Moskė


Artistėt rusė kanė gjetur njė liri tė re pėr tė shprehjes sė tyre. Njė fabrikė ēokollate nė Moskė, i shndėrroi galeritė, nė ambiente pritjeje tė artit tė luftimit me ushqime.Me kėtė mėnyrė, artistėt rusė u ēliruan nga idetė e komercializmit.
"Artistėt nė pėrgjithėsi, kėnaqen nė kohėt e krizave, sepse ndiejnė qė mund tė punojnė pa nevojėn e zbatimit tė komercializmit. Idesė sė tillė romantike, iu bashkuan shumė artistė", theksoi Maria Baibakova, drejtoreshė e projektit.
Dhjetėra e dhjetėra artistė, punonjės tė fabrikės, por edhe ndonjė kureshtar, nuk e humbi rastin tė luftonte me ushqime. Torta me ēokollata, sallata e veēantė ruse, e madje edhe kosi nuk mungoi nė dyluftime. Tė ēliruar nga frika e krizės globale financiare, ata pėrjetuan ndjenjėn e flakjes sė ushqimit si tepricė.
"Galeritė nė Moskė, i mbledhin artistėt nė sensin komercial, dhe ata nuk kanė kohė tė zhvillojnė projekte kolektive, pėr tė cilat nuk ėshtė e nevojshme komercializmi por inspirimi. Por ashtu, edhe nė Moskė ka nevojė pėr lloj aktivitetesh tė tilla", shtoi Baibakova.
Nė fabrikėn e ēokollatave nė Moskė, gėzimi i artistėve, pėrfshiu edhe shikuesit apo fotografėt tė cilėt fiksonin pamje nga ky eveniment.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
‘Arti’ i dyluftimeve me ushqime nė Moskė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: