Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ditė pėr dashurinė ndaj grave nė Japoni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Ditė pėr dashurinė ndaj grave nė Japoni   9/2/2009, 00:24

Ditė pėr dashurinė ndaj grave nė Japoni


Nė vendin sikurse ėshtė Japonia, ku modestia dhe maturia tradicionalisht janė veti mė tė ēmueshme, pėr burrat ėshtė vėshtirė, kėshtu qė ndonjėherė madje edhe nė mėnyrė tė pahijshme tė tregojnė emocione.
Kėshtu, njė grup i burrave njė herė nė vit tubohen nė parkun e kryeqytetit – Tokio pėr t'a kanalizuar dashurinė qė e ndjejnė pėr bashkėshortet e tyre dhe madje pėrmes thirrjes me zė tė mesazheve tė dashurisė.
"Kurrė nuk do tė thoja nė shtėpi fjalė tė tilla tė ndjeshme. Edhe nėse i them, gruaja do tė mė konsideronte si njeri i krisur", tha pjesėmarrėsi Tadashi Amaha.
Mirėpo, kishte edhe pjesėmarrės tė atillė tė cilėt erdhėn nė shoqėrinė e bashkėshorteve tė entuziazmuara.
"Burri im mė preku shumė pėr tė mirė, pasi nė kushtet normale kurrė nuk do tė mė thoshte – tė dua", thotė Ajako Azuma.
Ideja pėr njė takim tė tillė vjetor pėr burrat e dashuruar ėshtė e njė japonezi, bashkėshortėsia e tė cilėve pėrfundoi me shkurorėzim. Ai prej atėherė angazhohet pėr njė komunikim mė tė hapur midis ēifteve bashkėshortore japoneze dhe pėr mė shumė guxim pėr shprehjen e ndjenjave.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ditė pėr dashurinė ndaj grave nė Japoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: