Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Gruaja mė e vjetėr nė botė jeton nė Uzbekistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Gruaja mė e vjetėr nė botė jeton nė Uzbekistan   9/2/2009, 00:19

Gruaja mė e vjetėr nė botė jeton nė Uzbekistan


Pėrpos qė ka probleme me tė dėgjuarit sikurse edhe ēdo njeri i moshuar, shėndetin e ka tė mirė. Kush do tė mendonte se gjyshja Tuti Jusufova nga qyteza Totkoll e Uzbekistanit ėshtė gruaja mė e mėshuar nė botė. Ajo ka lindur mė 1 korrik tė vitit 1880 dhe pėr disa muaj planifikon qė ta festojė ditėlindjen e saj tė 129. Kėtė zonjė nė moshė shumė tė thellė rastėsisht e zbuluan autoritetet lokale.
"E pash gruan kur kėrkoja njerėz mė tė moshuar se 100 vjet me rastin e 14 vjetorit tė pavarėsisė sė Uzbekistanit. Ajo tash mė ka mė shumė se 128 vjet", thotė politikani Safar Hakimov, politikan'
Gjyshja Tuti nuk ka recetė tė pėrhershme pėr jetėn e saj tė gjatė. U martua nė shekullin e 19 kur i kishte vetėm 17 vjet. Lindi dy fėmijė, njė djalė dhe njė vajzė, kurse bashkėshortin e humbi nė vitet e luftės sė dytė botėrore. E mbijetoi edhe djalin e saj, kurse pėr tė tani kujdesen nipėrit e saj.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Gruaja mė e vjetėr nė botė jeton nė Uzbekistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: