Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tetėnjakė lindin nė Kaliforni

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Tetėnjakė lindin nė Kaliforni   9/2/2009, 00:15

Tetėnjakė lindin nė Kaliforni
Amerikania nga Kalifornia ka lindur tė hėnėn tetėnjakė, pėr tė cilėt besohet se janė vetėm tė dytėt me radhė tė cilėt kanė lindur nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, kanė njoftuar agjencitė botėrore tė lajmeve.Gjashtė djemtė dhe dy vajzat janė nė gjendje stabile, nėn pėrkujdesje intensive nė njėsinė neonatale, ka njoftuar doktoresha Karen Maples nga qendra mjekėsore Kaiser Permanente, nė paralagjen e Los Angelesit - Bellflauer. Dy foshnje, pėr shkak tė vėshtirėsive me frymėmarrje, janė kyēur nė aparate, ka shtuar ajo.
Tetėnjakėt kanė lindur nėntė javė para kohe, me prerje cezariane, me dallim kohor prej pesė minutash, nėn asistencėn e ekipit mjekėsor prej 46 anėtarėsh.
Tė porsalindurit kanė qenė nė mes peshave 680 e 1.470 gramė, derisa mjekėt, ashtu si kanė ardhur nė jetė, i kanė shėnuar me shkronja tė alfabetit duke filluar nga A.
Identiteti i nėnės nuk ėshtė bėrė i njohur, mirėpo ėshtė thėnė se shtatzėnia e saj ka qenė e natyrshme dhe se ajo nuk ka pėrdorė ilaēe steriliteti.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tetėnjakė lindin nė Kaliforni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: