Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 U Festua Viti i Ri Kinez

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: U Festua Viti i Ri Kinez   9/2/2009, 00:09

U Festua Viti i Ri Kinez


Valltarė tradicional, tė veshur me kostume historike performojnė shfaqje para tempujve kinez.Gratė tregojnė shkathtėsitė e tyre luftarake. Parqet dhe rrugėt nė mbarė vendin janė tė stolisura me drita. Sot festohej Viti i ri kinez, i cili ėshtė nė shenjėn e demit.
"Unė nė horoskop kam shenjėn e demit, shpresoj se Viti i ri do tė sjell fat pėr rritjen e ekonomisė dhe do tė pėrmirėsohet standardi i jetėsor.", thotė Ton- Lu Manaman, qytetar i Pekinit.
"Mendoj se viti 2009 do tė jetė vit mė i mirė nga viti i kaluar dhe njerėzit do tė jenė mė tė lumtur. Ky vit ėshtė viti i demit, pra duhet tė sjell pasuri dhe pėrparim!", thotė Jang Nan, njė banorė tjetėr i Pekinit.
Fishekzjarrėt e shumta me rastin e Vitit tė ri, tradicionalisht organizohet nė kryeqytetin Pekin. Nė Kinė Viti i ri ėshtė festa mė rėndėsishme. Thuajse njė javė nuk punohet, familjet bashkohen nga tė gjithė anėt e Kinės, kėshtu qė edhe kėtė vit u thye rekordi i ushtėtarėve qė udhėtuan me rastin e kėsaj feste, numri i tė cilėve u rrit pėr 20 pėr qind krahasuar me vitin e kaluar.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
U Festua Viti i Ri Kinez
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: