Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Tajvan: Njė restorant nė tokė, me imazh tė aeroplanit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Tajvan: Njė restorant nė tokė, me imazh tė aeroplanit   9/2/2009, 00:05

Tajvan: Njė restorant nė tokė, me imazh tė aeroplanit

Mendoni tė hipni nė njė aeroplan pa kontrollet e sigurisė, turbulencat e mundshme nė ajėr dhe mė e rėndėsishmja– me zgjedhje mė tė mėdha ushqimi pėrveē sandviēėve me mish pule.

Njė kuzhinier nga Tajvani prej katėr muajsh ofron njė shėrbim tė tillė vizitorėve nė restorantin e tij “A 380 – kuzhina fluturuese” e cila gjendet nė Tajpej. Kėshtu qė, nė vend tė karrigeve tė restorantit, mysafirėt ulen nė karrige tė buta e tė kaltra tė avionit me jastėkė tė bardhė e deri nė dritare ovale. Nga gjithsej 84 vende, 20 janė tė klasit biznes dhe janė vetėm me rezervime.
“Ky restorant duket si njė avion i vėrtetė, ėshtė shumė interesante kėtu”, thotė Ven Ju, kliente.
“Vijmė shpesh kėtu. Vajza ime do tė udhėtojė me avion, por nuk kemi mundėsi pėr njė gjė tė tillė, kėshtu qė vizita e restorantit i jep mundėsi qė tė shijon njė gjė tė ngjashme”, shtoi Vu Shu Hua, klient.
Kamarieret janė tė veshura si stjuardesa, kurse ushqimin e shėrbejnė si nė aeroplan, nė pjata plastike. Dekori i “A 380” pronarėve i ka kushtuar mė shumė se 200 mijė dollarė, por paratė e investimit janė nxjerrė pasi nė tė shumtėn e rasteve restoranti avion ėshtė plot me klientė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tajvan: Njė restorant nė tokė, me imazh tė aeroplanit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: