Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Demi i Spanjės, mė i majmė i rritur ndonjėherė nė botė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Demi i Spanjės, mė i majmė i rritur ndonjėherė nė botė   8/2/2009, 23:59

Demi i Spanjės, mė i majmė i rritur ndonjėherė nė botė
Demi spanjoll, edhe pse tashmė i therur synon tė mbetet nė historinė njerėzore, nė rekordet Guinness. Demi i rritur nė veri tė Spanjės, mund tė jetė gjedhi mė i majmė i rritur ndonjėherė nė botė.Pronarėt e tij, e peshuan demin kur ai ishte ende gjallė. Demi peshonte para se tė shkonte nė thertore, 1300 kg, ose thėnė ndryshe, 1 ton e 3 kuintalė. Pasi u ther, pasha neto e mishit tė demit u regjistrua, 871,2 kg, ose gati 9 kuintal. Thertorja nė Durango, rajon bask ky nė Spanjė, pranoi gjithashtu se gjatė tėrė historisė sė punės sė saj, ky ishte demi mė i madh qė kishin therur ndonjėherė. Jo vetėm kaq, por drejtuesit e thertores, kanė hedhur sytė drejt rajonit nga vinte demi, duke synuar qė prej andej, tė marrin kafshėt mė tė majme. Megjithatė, demi gjigant, sipas pronarėve tė tij, meriton tė shkruhet nė librin e rekordeve Guines. Rekordet e arritura ndonjėherė pėr kafshė tė majme, ishin regjistruar gjithashtu nė Spanjė, dhe njė rast nė Francė, por nė peshėn 8 kuintalė e gjysmė.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Demi i Spanjės, mė i majmė i rritur ndonjėherė nė botė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: