Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shėtitje nė minus 35 gradė celsius

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Shėtitje nė minus 35 gradė celsius   8/2/2009, 23:57

Shėtitje nė minus 35 gradė celsius


Bora i mbulon rrugėt, kurse ngricat e gjata mbulojnė dritaret. Zhiva nė termometrat nė qytetin siberian Omsk shėnon temperaturėn prej minus 35 gradė celsius.
Por kjo nuk pengon banorėt, tė mashtruar nga disa rreze tė diellit, tė dalin nė shėtitje ose pėr ndonjė punė.
'Koha ėshtė normale, ėshtė mirė. Njė ftohtė i vėrtetė siberian', shprehet njė qytetare.
'Me siguri se ėshtė ftohtė, por ne jemi mėsuar nė kėtė. Ne jemi siberian, pėr nė ėshtė okej', thotė nje tjetėr.
Si duket ftohti nuk mund asgjė edhe kundėr modės, dhe kėshtu nė rrugėt e ngrira mund tė shihen edhe zonja siberiane me funde tė shkurtra . ato mė tė ndjeshmit, shfrytėzojnė rastin tė ngrohen nė ndonjė nga autobusėt e shumtė tė qytetit. Ndėrkaq, Omsk nuk ėshtė qyteti mė i ftohėt i rajonit. Nė qytetin Barnaul, temperatura arriti deri nė minus 40 gradė celsius.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shėtitje nė minus 35 gradė celsius
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: