Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shkruajti fjalimin ....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Shkruajti fjalimin ....   8/2/2009, 23:55

Shkruajti fjalimin ....


Xhon Favro, 27 vjeēari "vunderkid" me siguri do tė hyjė nė histori si personi mė i ri qė ka shkruajtur fjalim inaugurimi pėr ndonjė kryetar, nė kėtė rast pėr Barak Obamėn, lajmėrojnė mediumet amerikane.

Favro gjatė dy muajve tė fundit ka punuar nga 16 orė nė ditė pėr fjalimin e Obamės nė shumė vende tė Uashingtonit, nga kafiteritė Starbuks e deri nė banesėn e tij tė re edhe tė parregulluar nė kryeqytetin e SHBA-ve.
Djaloshi ka shkruajtur deri nė 2 apo 3 ora tė mėngjesit, duke ndejtur zgjuar me kafe dhe red-bull. Nė disponim ka pasur njė ekip ndihmėsish qė e kanė furnizuar me materialin e nevojshėm, duke pėrfshirė edhe hulumtimet pėr momentet kyēe tė krizave nė historinė amerikane, deri nė fjalimet e ish-kryetarėve.
Pasi e shkruajti fjalimin fitues tė Obamės nė Ajovė, rreth Favros u formua njė personalitet i kultit. Ai ėshtė meritor edhe pėr slloganin kyē tė Obamės "Ne mundemi".
Obama pėr herė tė parė ėshtė takuar me Favronė nė konventėn demokratike tė vitit 2004, kur djaloshi e ndėrpreu nė leximin e fjalimin dhe i propozoi qė ta korrigjojė.
Favro atėherė shkruante fjalime pėr Xhon Kenedin, kandidatin presidencial demokrat qė nuk fitoi nė zgjedhjet e vitit 2004.
Kur tė hyjė nė Shtėpinė e Bardhė, Xhon Favro me 27 vjet do tė jetė shkrimtari kryesor i fjalimeve presidenciale nė histori.

_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shkruajti fjalimin ....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: